Видання бібліотеки відзначене дипломом «Біографічного рейтингу–2018»

Бібліотека Університету взяла участь у Всеукраїнському бібліотечному «Біографічному рейтингу–2018», який був організований Інститутом біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. На розгляд Експертної комісії було представлене видання «Михайло Кос – військовий лікар, науковець, громадський діяч (до 155-річчя від дня народження). Матеріали до біобібліографії».

kos-obkl-638x900.jpg
Обкладинка книги “Михайло Кос – військовий лікар, науковець, громадський діяч” (Львів, 2018)

Укладачі збірника (М. Надрага, Л. Метельська, В. Семенів, О. Турчак) зібрали, систематизували та перевірили значну кількість відомостей про військового лікаря-офтальмолога. В результаті проведеної пошукової роботи у книзі вперше опубліковані копії архівних документів, які зберігаються в архівах України та Австрії, фотографії з сімейного архіву, подані повні тексти окремих праць М. Коса, які є актуальними і сьогодні незважаючи на те, що написані майже 100 років тому.

Загалом на конкурс «Біографічний рейтинг–2018» було подано 238 видань із 33 міст України. Свої видання цьогоріч представили понад 60-т бібліотек із усіх областей України, ряд знаних видавництв («Дух і Літера», «Видавництво Старого Лева», «Апріорі», «Ярославів Вал», «Видавництво О. Савчука», «Видавництво УКУ», «Vivat», «Академперіодика», «Либідь» та ін.) та краєзнавці-біографісти.

Експертну раду Рейтингу склали 34 провідних фахівці із біографіки, біографістики та інших споріднених історичних дисциплін, які представляють 10 наукових центрів країни. Серед них 20 докторів наук (історичних, філософських, філологічних, із соціальних комунікацій, педагогічних), 14 професорів, члени-кореспонденти кількох вітчизняних і зарубіжних АН. Провівши велику роботу, Експертна рада Рейтингу відібрала у кожну з семи визначених номінацій по 10 видань.

4 червня 2019 р. було підведено підсумки Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу–2018». Книга про Михайла Коса ввійшла у топ-10 у номінації «Збірник біобібліографічних матеріалів».

dyplom-kos_2-635x900.jpg

 

А згодом – отримала диплом ІІ ступеня.

dyplom-kos-900x633.jpg

На церемонії підведення підсумків та нагородження переможців Всеукраїнського бібліотечного “Біографічного Рейтингу–2018” колектив укладачів видання «Михайло Кос – військовий лікар, науковець, громадський діяч (до 155-річчя від дня народження). Матеріали до біобібліографії» представляла директор бібліотеки к.і.н. Марта Надрага.

collage-biogr-rejtyng-900x846.jpg
Директор Бібліотеки к.і.н. М. С. Надрага на церемонії підведення підсумків та нагородження переможців Всеукраїнського бібліотечного “Біографічного Рейтингу–2018”. Світлини Вероніки Волинської

 

Детально з виданням можна познайомитись в інформаційно-бібліографічному відділі Бібліотеки (вул. Січових Стрільців, 6).

При підготовці даного матеріалу використана інформація, надана Інститутом біографічних досліджень.