Електронні ресурси (передплачені та тестові)

Ресурси від ELSEVIER 

 

Scopus 

Scopus - найбільша в світі реферативна база даних та наукометрична платформа. База даних Scopus індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання. Scopus індексує назви наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук. Розробником та власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Scopus індексує вміст із понад 25 000 активних видань і 7 000 видавців — усі вони ретельно перевірені та відібрані незалежною ревізійною комісією. 

Доступ надано на час війни з локальної мережі Університету. Є можливість віддаленого доступу, для цього заповніть форму.

Більше інформації щодо допомоги українським науковцям та отримання віддаленого доступу до ресурсів Elsevier можна дізнатись на сайті ресурсного центру.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО SCOPUS:

1. Помічник з користування інтерфейсом (англ.) 

2. Чому варто обрати Scopus?: короткий довідник Scopus (англ.)інформаційний бюлетень з показниками вмісту в Scopus та останніми оновленнями продукту (англ.).

3. Записані вебінари від Elsevier (англ.)

4. Записані вебінари від Elsevier (укр.)

5. Майбутні онлайн-тренінги та семінари Elsevier українською мовою (з можливістю отримати сертифікат)

6. Центр підтримки Scopus та відповіді на топ-5 питань

 

 

SciVal

SciVal - однин із кращих інструментів моніторингу та аналізу міжнародних наукових досліджень з використанням методів візуалізації та сучасних метрик, бенчмаркінгу, пошуку наукових партнерів, дослідження сучасних наукових трендів та пошуку управлінських рішень, створення унікальних звітів для організації наукової діяльності. 

Віддалений доступ надано на час війни, для цього заповніть форму.

Більше інформації щодо допомоги українським науковцям та отримання віддаленого доступу до ресурсів Elsevier можна дізнатись на сайті ресурсного центру

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО SCIVAL:

1. How to Register for SciVal

2. SciVal Support Center

3. Research Metrics Guidebook

4. See what SciVal can do for you

 

 

ScienceDirect 

Доступ до Science Direct – library.oneu.edu.ua

ScienceDirect - одна з найбільших у світі п​овнотекстова база наукових праць. Належить компанії Elsevier. До бази входить понад  30 000 найменувань книг, підручників, посібників, довідкових, періодичних видань вільного, частково вільного та платного доступу з усіх галузей науки. Матеріали доступні для читання онлайн, також є можливість скачати PDF-версію. 

Віддалений доступ надано на час війни, для цього заповніть форму.

Більше інформації щодо допомоги українським науковцям та отримання віддаленого доступу до ресурсів Elsevier можна дізнатись на сайті ресурсного центру

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО SCIENCE  DIRECT:

1. Навчальні матеріали ScienceDirect

2. Тренінги Science Direct

3. Записані вебінари від Elsevier (англ.)

4. Записані вебінари від Elsevier (укр.)

5. Майбутні онлайн-тренінги та семінари Elsevier українською мовою (з можливістю отримати сертифікат)

6. Центр підтримки ScienceDirect та відповіді на топ-10  питань

 

 

Complete Anatomy

Complete Anatomy - це найсучасніша у світі платформа для вивчення 3D-анатомії. За допомогою революційних 3D-моделей, віртуальних препарувань, інтерактивного навчання Ви зможете вдосконалити свої знання з анатомії. Для користування платформою потрібно завантажити застосунок (посилання нижче).

Платформа містить 4 основні розділи:  Атлас, Контент, Відео, Курси. 
Розділ Атлас містить більш ніж 700 анатомічних препарувань і розтинів (Screens), які допоможуть вам зрозуміти складні теми і концепції. Збагатіть своє розуміння ключових фізіологічних структур за допомогою набору з понад 25 інтерактивних моделей мікроскопічної анатомії.
Розділ Контент надає швидкий  доступ до збережених Вами анатомічних препарувань і розтинів, вікторин та питань.
Розділ Відео. Відкрийте для себе понад 1 500 відеороликів, щоб визначити ключові моменти захворювання або лікування, що є безцінним для проблемно-орієнтованого навчання. Розділ містить відео, що охоплюють теми з:

  • кардіології
  • фітнесу
  • офтальмології
  • ортопедії
  • стоматології

Розділ Курси містить 21 курс англійською мовою (150+ годин). Сертифікати не передбачені.

 

Для отримання вільного доступу до платформи необхідно отримати пароль і логін до вже створеного акаунту для студентів Університету. За деталями звертайтесь на електронну скриньку ohrebchuk_oksana@meduniv.lviv.ua.

Доступ надано до 13 липня 2024 року, з будь-якої точки світу.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО COMPLETE ANATOMY:

  1. Особливості та функції акаунту Complete Anatomy | Вебінар
  2. Посібник з користування Complete Anatomy (відео) 
  3. Текстовий довідник з користування Complete Anatomy (англ.)
  4. Завантажити Complete Anatomy для свого пристрою
  5. Служба підтримки Complete Anatomy

 

Web of Science

Провідна міжнародна реферативна база даних наукових публікацій, що дозволяє здійснювати пошук серед понад 18 000 журналів і 150 000 матеріалів конференцій. База даних включає такі індекси – Science Citation Index Expanded (природничі науки), Social Sciences Citation Index (суспільні науки), Arts and Humanities Citation Index (мистецтво та гуманітарні науки), Emerging Sources Citation Index, Conference Proceedings Citation Index (матеріали конференцій), Book Citation Index (наукові книги) та ін. 

Доступ надано до кінця 2024 р. з локальної мережі Університету.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО WEB OF SCIENCE:

1. Доступ до Web of Science. Створення та налаштування кабінету користувача (відео)

2. Записи вебінарів на Youtube каналі "Clarivate Analytics українською"

3. Календар майбутніх вебінарів (з можливістю отримати сертифікат)


 

OER4Ukraine / OER4Україна

Лейбніцький інформаційний центр науки та технологій пропонує українським науковцям, викладачам та студентам приєднатись до розробки цифрового порталу освітніх та навчальних ресурсів. 

OERSI - пошуковий індекс відкритих освітніх матеріалів.

  • Понад 42.000 відкритих освітніх ресурсів
  • Комбінований пошук серед національних та міжнародних репозитаріїв Open Education Resources  закладів вищої освіти
  • Міжмовний інтерфейс користувача (україномовна версія на етапі перекладу)
  • Міжмовний пошук за заголовками, ключовими словами та анотаціями (заплановано переклад  пошукових термінів на українську мову)
  • Відкрите програмне забезпечення, доступні налаштування та багаторазове використання

 

TIB AV-Portal - портал для розміщення наукових відео.

  • Понад  36 000 освітніх та наукових відеороликів, переважно з  ліцензіями СС
  • Центр освітніх відео для вищої школи
  • Міжмовний інтерфейс та пошук (англійська / німецька)
  • Стандартизовані метадані та семантичне збагачення
  • Можливість постійного цитування: DOI / MFID, ORCID, ROA, EIDR 
  • Довгострокове архівування
  • Розміщення матеріалів  у відповідності до законодавства / управління ліцензіями

 

Research4Life

Доступ до платформи Research4Life - ХНМУ

 

Надає установам у країнах з низьким і середнім рівнем доходу онлайн-доступ до академічного та професійного рецензованого контенту. Платформа складається з 5 колекцій літератури: 

Для отримання даних для входу слід надіслати зі своєї корпоративної електронної скриньки (email@meduniv.lviv.ua) лист на ohrebchuk_oksana@meduniv.lviv.uaВ темі листа потрібно вказати «Research4Life».

Доступ до платформи надається до кінця 2024 року з локальної мережі Університету. Вільний доступ можливий тільки для співробітників та аспірантів Університету.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО RESEARCH4LIFE:

1. Як працювати з порталом Research4Life (відео-інструкція)

2. Загальна інформація з використання платформи Research4Life

3. Записи вебінарів, розроблених для користувачів Research4Life


 

 Ресурси від Thieme

Thieme Group

 

 

 

 

Thieme Medical Publishers — німецьке медичне та наукове видавництво, що видає спеціалізовані журнали, підручники, атласи, монографії та довідники німецькою та англійською мовами. Видання охоплюють різноманітні медичні спеціальності, включаючи нейрохірургію, ортопедію, ендокринологію, урологію, радіологію, анатомію, хімію, отоларингологію, офтальмологію, аудіологію та логопедію, комплементарну та альтернативну медицину. Tакож видавництву належить медична навчальна платформа MedOne. 

Для отримання вільного доступу до ресурсів Thieme необхідно зареєструвати особистий акаунт або отримати пароль і логін до вже створеного акаунту. За деталями звертайтесь на електронну скриньку ohrebchuk_oksana@meduniv.lviv.ua.

Доступ надано на час війни, з локальної мережі Університету.


 

Ресурси від Springer Nature

Внимание! Новые вебинары издательства Springer Nature

SpringerNature є провідним науково-дослідним, освітнім та професійним видавництвом, що надає якісний контент спільнотам через низку інноваційних платформ, продуктів та послуг. Щодня по всьому світу їхні видання, книги, журнали та ресурси допомагають мільйонам людей - дослідникам, студентам, викладачам та професіоналам - відкривати, вчитися та досягати більшого.

З січня 2020 р. усі українські наукові установи, державні та комунальні виші отримали доступ до повнотекстових ресурсів компанії Springer Nature, а саме:

Колекція складається з понад 9 500 книг з різних спеціальностей. Серед них є "Медицина та охорона здоров'я":

  1. Trends in Reconstructive Neurosurgery: Neurorehabilitation, Restoration and Reconstruction https://rd.springer.com/book/10.1007/978-3-319-39546-3
  2. The Skill of End-of-Life Communication for Clinicians: Getting to the Root of the Ethical Dilemma https://rd.springer.com/book/10.1007/978-3-319-60444-2
  3. Tuberculosis of the Central Nervous System: Pathogenesis, Imaging, and Management https://rd.springer.com/book/10.1007/978-3-319-50712-5

 

 Capsule

Capsule: clinical case-based learning (@CapsuleLearn) / Twitter

Навчальний ресурс, заснований на клінічних кейсах, який поєднує перевірені клінічні випадки, медичні сценарії та аналітику, що сприяють засвоєнню медичних знань. Понад 700 реалістичних кейсів дозволяють студентам-медикам покращити процес прийняття рішень, щоб здобути навички, які можна застосувати на практиці.

Щоб отримати безкоштовний доступ, надішліть лист на електронну скриньку ohrebchuk_oksana@meduniv.lviv.ua,  вкажіть у ньому:

1.своє ім'я і прізвище англійською мовою,
2. електронну пошту (за якою будете входити на ресурс),
3. роль в університеті (студент/викладач),
4. курс (для студентів).

Доступ надано на час війни, з будь-якої точки світу.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО CAPSULE:

1. Відео-інструкція з використання платформи

2. Центр допомоги Capsule (відповіді на найпоширеніші питання)


 

Ekg. training 

ekg.training: Ihre Lernplattform für EKG-Onlinekurse - ekg.training

Найбільша онлайн-платформа підвищення кваліфікації з електрокардіографії (ЕКГ). За допомогою добре обґрунтованих навчальних відео з вправами, онлайн-конференцій і опитувань ви навчитеся розуміти й оцінювати ЕКГ, а також правильно їх інтерпретувати в клінічному контексті. На ekg.training є можливість отримати сертифікат після проходження курсу. Навчання на платформі проводиться німецькою мовою, англійська – в розробці. Використовуючи браузер Chrome, у вас є можливість перекласти сторінку з теоретичним матеріалом за допомогою Google-перекладача (верхній правий кут). Всі курси платформи ekg.training, а також щотижневі ekg.conferences та ekg.audits доступні безкоштовно на обмежений період. Щоб скористатися цією пропозицією, заповніть, будь ласка, форму нижче.

Для отримання безкоштовного доступу заповніть формуЕКГ.тренінг (ekg.training). Форма реєстрації німецькою мовою (можна скористатись онлайн-перекладачем). Після успішної реєстрації на електронну пошту прийде лист-підтвердження. Доступ надано до 30 листопада 2024, користуватись можна з будь-якої точки світу.


 

AMBOSS

AMBOSS Logo and symbol, meaning, history, PNG, brand

Інтерактивний ресурс, що включає в себе безліч функціональних можливостей та надає можливість кожному студенту удосконалювати та поглиблювати свої знання в медичній сфері. Програма розроблена німецькими лікарями різного профілю та містить в собі найновішу інформацію. Платформа складається з декількох розділів, які тісно пов'язані між собою:
1. Бібліотека. Тут міститься актуальна інформація, що базується на доказовій медицині та постійно оновлюється. База візуалізованих матералів. AMBOSS містить безліч навчальних відео, гістологічних препаратів рентгенологічних, КТ та МРТ знімків, тощо. Крім того, ввімкнувши спеціальний режим на знімках будуть виділені усі патологічні зміни, тож можна легко перевірити, чи не пропустили Ви їх на тому чи іншому знімку. 
2. Навчальні плани. Розроблені з метою якісної підготовки до іспитів USMLE. Кожен план охоплює усі відповідні певному іспиту теми.
3. QBank. Це база тестів, розроблена за програмою USMLE; розділ, що створений для самоперевірки знань та підготовки до різноманітних іспитів. Надзвичайно корисними є функціональні можливості даного розділу: в умові тесту програма виділяє ключові слова, які повинні наштовхнути на правильну відповідь, а до кожного з варіантів відповідей дуступне пояснення, чому ця відповідь є правильною/неправильною з посиланнями на інформацію в бібліотеці. 

Для користування ресурсом необхідно створити персональний акаунт AMBOSS.

Доступ тимчасово призупинено.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО AMBOSS:

1. Короткі навчальні відео (до 4 хв, англійською мовою) про функціонал та навігацію платформою AMBOSS

2. Огляд функціоналу платформи в текстовому форматі (англійською мовою)

3. Застосунок на смартфон Knowledge App для доступу до бібліотеки знань

4. Застосунок на смартфон Qbank App для доступу до бази тестів


 

Bentham Science

Провідний видавець рецензованої наукової літератури, зокрема понад 130 наукових журналів переважно медичного, фармакологічного, технічного та суспільнонаукового спрямувань Значна частина журналів видавництва Bentham Science індексуються провідними бібліографічними базами даних.

Доступ надано на час війни, з локальної мережі Університету.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО Bentham Science:

1. Презентація "Вступ до журналів та електронних книг Bentham Science" – тематичне охоплення журналів та електронних книг Bentham Science, бази даних та інструменти пошуку на сайті видавництва та користь для дослідників від співпраці з Bentham Science.


 

UpToDate

Українські лікарі мають можливість отримати безоплатний доступ до платформи  UpToDate

Платформа UpToDate містить огляди і рекомендації як для лікарів, так і для пацієнтів. Також тут є фармакологічний довідник Lexi-comp та чимало медичних калькуляторів. Огляди для UpToDate готують, рецензують і постійно оновлюють понад 7 100 авторів, серед яких провідні професори клінічної та експериментальної медицини.

Українські лікарі можуть отримати безоплатний доступ до платформи UpToDate. Для цього слід зареєструватися через Центр Громадського Здоров'я за посиланням: https://uptodate.phc.org.ua.  Дkя цього потрібно мати диплом українського закладу освіти.

Посилання на інструкцію з реєстрації: UpToDate | Центр громадського здоров’я (phc.org.ua)

Доступ надано на час війни, з будь-якої точки світу.

 

 

 

Ресурси від the BMJ

BMJ Best Practice

Інструмент для підтримки прийняття клінічних рішень. До складу платформи входять: 

  • ​покрокові рекомендації щодо діагностики та лікування понад 1000 хвороб
  • щоденне оновлення відповідно до останніх даних та настанов
  • широке висвітлення інфекційних захворювань
  • відстеження та фіксація неперервної медичної освіти (НМО) та створення сертифікатів
  • доступ до понад 250 інтерактивних медичних калькуляторів, буклетів для пацієнтів та відео різноманітних процедур. 

Доступ надано на час війни, з території України.

 

 BMJ Learning 

Надає медичним працівникам інструменти, які дають змогу розширити свої знання та сприяють кар’єрному зростанню. BMJ Learning містить понад 1000 інтерактивних навчальних модулів за 70 напрямами, за допомогою яких здійснюється неперервна медична освіта і післядипломне навчання лікарів, а також інших фахівців у галузі охорони здоров’я. Для доступу до навчання треба пройти безкоштовну реєстрацію за посиланням: https://new-learning.bmj.com/uk/sign-up/register)

Доступ надано на час війни, з території України.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ:

  1. Ресурсний центр BMJ Best Practice – короткі довідники щодо роботи з ресурсом, вебінари, технічна підтримка тощо.
  2. Ресурсний центр BMJ Learning – короткі довідники щодо роботи з ресурсом, вебінари, технічна підтримка тощо.

 

CASUS Virtual Patient System

CASUS Virtual Patient System представляє історію пацієнта, організовану в дидактичні блоки з висновками та лікуванням. Кожен клінічний випадок складається з 5 до 25 екранних карток. Кожна картка являє собою варіативну комбінацію текстових елементів з гіперпосиланнями, мультимедійних матеріалів, коментарів експертів для отримання додаткової інформації та інтерактивних елементів.

CASUS VPS інтегрований в навчальні програми на різних факультетах в Європі та США, включаючи педіатрію, внутрішні хвороби, хірургію, медицину праці, неврологію та багато інших. Ресурс вміщає понад 200 «віртуальних пацієнтів». Клінічні випадки представлені українською та англійською мовами

Отримати доступ до платформи CASUS можуть студенти і викладачі Університету, для цього слід заповнити форму за посиланням: https://crt.casus.net/pmw2/app/registeruser2.html?docid=1698722956057&pmwid=F540C217B00F03BEDA2C3060B5607834. У полі "Institution/University" вкажіть "Danylo Halytsky LNMU".

Доступ надано з будь-якої точки світу.


МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ОСВІТНІ ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМИ 

 

Ukraine Global Faculty 

Ukraine Global Faculty

Неприбуткова освітня ініціатива, яку реалізує фонд Василя Хмельницького K.FUND за підтримки Міністерства освіти і науки України. UGF - це лекції та воркшопи від професорів світових університетів. Особливості UGF:

  • 100% онлайн-формат;
  • доступ до архіву лекцій 24/7;
  • контент англійською з синхронним перекладом на українську;
  • широкий набір тем: від ІТ та інженерії до економіки та підприємництва;
  • можливість поставити питання спікерам світового масштабу та познайомитися з колегами;
  • сертифікати про участь.

Для користування ресурсом необхідно створити персональний акаунт.

Доступ надано на час війни, з будь-якої точки світу.

 

 

Coursera

Coursera: Learn career skills – Додатки в Google Play

Понад 7 тис. курсів із 400 спеціалізацій з безкоштовними сертифікатами за програмами найкращих університетів та компаній світу доступні для всіх студентів і викладачів України.

За посиланням https://mooc4ua.online/coursera оберіть заклад освіти “Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького”. Зареєструйтесь на платформі Coursera за допомогою корпоративної електронної скриньки або напишіть електронний лист адміністратору закладу Coursera@meduniv.lviv.ua.

Доступ надано на час війни, з будь-якої точки світу.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО COURSERA:

1. Вебінар про використання онлайн-платформи Coursera за посиланням.

 

USMLE-Easy
USMLE (United States Medical Licensing Examination) - ліцензійний іспит "Step" ("Крок"), який складають у США. До ваших послуг тренажер USMLE-easy від McGraw-Hill - інструмент, що містить відео-, аудіо- та інші матеріали з усіх медичних та суміжних дисциплін, а також велику базу тренувальних тестів. Доступ тимчасово призупинено.

 

 Ресурси від Walters Kluwer

Wolters Kluwer є світовим лідером у галузі професійної інформації, програмних рішень та послуг для охорони здоров'я. На платформі OVID доступні медичні та суміжні з ними журнали LWW (Lippincott Williams and Wilkins). LWW Health Library Medical Education - це інтерактивна платформа онлайн доступу до підручників Lippincott з фундаментальних тем, а також відеоматеріалів, зображень, прикладів реальних ситуацій та тестів для студентів-медиків. Платформа дозволяє студентам проходити вікторини. Acland's Video Atlas of Human Anatomy містить близько 330 відеороликів з реальними анатомічними зразками людини в їхніх природних кольорах. Bates’ Visual Guide of Physical Examination містить повністю перезняті відео з фізичного обстеження з ніг до голови з акцентом на клінічну точність та догляд за пацієнтом. Відео зустрічі з пацієнтом дозволяють студентам відпрацьовувати навички клінічної аргументації та допомагає підготуватись до іспитів. Доступ тимчасово призупинено.

 

Ресурси від McGrew-Hill

McGraw Hill — американська освітня видавнича компанія та одна з «великої трійки» освітніх видавництв, яка публікує освітній контент, програмне забезпечення та послуги для дошкільної освіти через післядипломну освіту. Компанія також видає довідкові та торгові видання для медичних, бізнесових та інженерних професій. Доступ тимчасово призупинено.

 

 

EBSCO

Потужний інформаційно-бібліографічний ресурс, який повнотекстові бази даних з різних галузей науки та напрямів досліджень. Колекція баз даних EBSCO задовольняє дослідницькі потреби користувачів в університетах, медичних установах, бізнес-корпораціях, урядових структурах і бібліотеках. Доступ тимчасово призупинено.


 

 

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПІДБІРКУ РЕСУРСІВ ВІЛЬНОГО, ТЕСТОВОГО ТА ПЕРЕДПЛАЧЕНОГО ДОСТУПУ ДЛЯ СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ (АНАТОМІЯ, МЕДИЧНА ТА БІОЛОГІЧНА ФІЗИКА, МЕДИЧНА ХІМІЯ, МЕДИЧНА БІОЛОГІЯ І ПАРАЗИТОЛОГІЯ, ЛАТИНСЬКА МОВА, ФІЛОСОФІЯ) 

 


За консультацією з питань доступу до електронних ресурсів звертайтесь:

Огребчук Оксана Василівна

м. Львів, вул. Шімзерів, 3а (Теоретичний корпус ЛНМУ, Відділ навчальної літератури бібліотеки Університету)

ohrebchuk_oksana@meduniv.lviv.ua