Компанія Clarivate Analytics запрошує взяти участь у вебінарах, які відбудуться у лютому 2022 р. Традиційно вебінари безкоштовні, тривалість кожного одна година, у WEBEX, учасник, що прослухів більше 90 % часу отримує електронний сертифікат. На вебінарах буде оголошено призерів вікторин січня та питання вікторин лютого.
Для участі у кожному вебінарі потрібно зареєструватися.
Технічні вимоги: операційна система Windows 7 і вище;
браузер останньої версії.
Вебінари відбуватимуться на платформі Webex
У графіку вказано київський час (UTC +2)
ГРАФІК ВЕБІНАРІВ
10 лютого 2022 (Четвер)
Тема: 20 років Будапештській ініціативі відкритого доступу: як змінився публікаційний ландшафт (Серія CLARIVATE НАУКОВЦЯМ 2022)
Анотація: Відкритий доступ. Відкрита наука. Визначення. Складові. Функції. Вплив на публікації. Відкритий доступ та його види. Вартість публікацій. Вплив на доступ і поширення знань . Аналіз відкритих публікацій України
Реєстрація: 16:15–17:15 https://bit.ly/3HIJ3U8
17 лютого 2022 (Четвер)
Тема: Эффективные информационные инструменты для работы с научными журналами (російською мовою) (Спільний вебінар CLARIVATE та Антиплагиат)
Анотація: Тема 1: Как ориентироваться в мире международных научных журналов Web of Science и их показателях
Научные журналы являются основой современной научной коммуникации. За последние несколько десятков лет мир научных журналов претерпел значительные изменения, связанные, прежде всего, с колоссальным ростом общего объёма научных публикаций и с возникновением новой модели публикации – открытого доступа (open access). С одной стороны, это привело к значительному расширению возможностей для доступа к научной информации; с другой стороны – сделало особо острыми вопросы контроля качества публикаций. Сравнительный анализ источников научной информации имеет сегодня особую актуальность и для читателей, и для авторов публикаций. В рамках данного вебинара мы рассмотрим структуру баз данных научных публикаций на платформе Web of Science, критерии качества научного журнала и процедуры отбора журналов. Особое внимание будет уделено различным показателям влиятельности журналов – от импакт-фактора научных журналов, впервые появившегося в 1975 году, до новейшего показателя Journal Citation Indicator, введенного в 2021 году. (Лектор: Валентин Григорьевич Богоров, Clarivate)
Тема 2: Об отношении российских журналов к доле заимствованного текста в рукописях
Тезисы: Рукописи научных статей - это, пожалуй, единственный тип документов, в котором при проверке на заимствования оправдано оценивать долю заимствованного текста. Оценивать, чтобы не допускать публикации работ с низкой оригинальностью. Юрий Чехович представит результаты исследования, цель которого заключалась в анализе отношения редакций ведущих российских журналов к указанному вопросу. Используют ли журналы системы обнаружения заимствований? Устанавливают ли они пороговые критерии оригинальности? Отличаются ли критерии в зависимости от тематики журналов? На эти и другие вопросы будут даны ответы на вебинаре. (Лектор: Юрий Викторович Чехович, канд. физ-мат. наук, Антиплагиат)
Реєстрація: 10:00–12:00 https://bit.ly/3raS3vL
Глобальна серія RESEARCH SMARTER
23 лютого 2022 (Середа)
Тема: Derwent Innovation Index: додаткові можливості для наукових досліджень
Анотація: Дослідницька діяльність науково-дослідних установ та університетів відіграє вирішальну роль у життєвому циклі інновацій. Результати досліджень відбиваються у публікаціях та патентах. Виконуючи стандартні пошуки і намагаючись зрозуміти тенденції досліджень, наукова спільнота часто схильна покладатися лише на дані публікацій, нехтуючи важливими патентними даними. На вебінарі обговоримо патентні дані, доступні у Web of Science та інших рішеннях Clarivate.
Реєстрація: 10:15–11:15 https://bit.ly/3ubJumn
24 лютого 2022 (Четвер)
Тема: Визначення експертів за допомогою даних Web of Science
Анотація: На вебінарі сфокусуємося на здобутках науковців за даними Web of Science Core Collection. Розглянемо прикладні задачі:
• Хто є кваліфікованими спеціалістами з моєї спеціальності та є лідером?
• Де знаходяться центри передового досвіду в конкретному регіоні?
• З якими дослідниками варто шукати партнерства?
• З якими фахівцями співпрацюють мої конкуренти?
• Можливості та функції Publons та Orcid
Реєстрація: 10:15–11:15 https://bit.ly/345MPZt
«Clarivate науковцям або місце зустрічі змінити неможна»
УВАГА! Команія Clarivate продовжує щорічну серію вебінарів «Clarivate – науковцям 2022 або місце зустрічі змінити не можна». Реєстрацію відкрито, а теми буде оголошено за два тижні до вебінару, та надсилатимуться в автоматичних листах нагадуваннях за добу і годину до початку вебінару.
10 березня: https://bit.ly/31yYJtJ
7 квітня: https://bit.ly/33cT5Op
5 травня: https://bit.ly/3JRQuKG
9 червня: https://bit.ly/3n5brYB
7 липня: https://bit.ly/3f1Aast
11 серпня: https://bit.ly/3395z9N
8 вересня: https://bit.ly/3zC06EC
6 жовтня: https://bit.ly/3eZeSM2
10 листопада: https://bit.ly/3t5Laxi
8 грудня: https://bit.ly/3t2GGXY
Записи вебінарів українською на ютьюб каналі https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
Сайт компанії: clarivate.com
Iнформація українською: clarivate.ua
Розклад вебінарів російською: https://clarivate.com/ru/webinars/
Розклад вебінарів мовами Євросоюзу: https://clarivate.com/webofsciencegroup/training/
Корисні посилання
http://webofscience.com/
My.endnote.com
https://publons.com/
https://kopernio.com/