Бібліотека Університету завжди прагне надавати своїм користувачам найкращі можливості для наукового та професійного зростання. Тому працівники Бібліотеки нагадують про можливість користуванння широким спектром міжнародних баз даних авторизованого та електронних ресурсів відкритого доступів, які стануть незамінним помічником у вашій навчальній та дослідницькій роботі.
Ресурси від ELSEVIER
- Scopus - найбільша в світі реферативна база даних та наукометрична платформа. База даних Scopus індексує назви наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук. Доступ надано на час війни з локальної мережі Університету. Є можливість віддаленого доступу.
- ScienceDirect - одна з найбільших у світі повнотекстова база наукових праць. Матеріали доступні для читання онлайн, також є можливість скачати PDF-версію. Доступ надано на час війни з локальної мережі Університету. Є можливість віддаленого доступу.
- SciVal - один із найкращих інструментів моніторингу та аналізу міжнародних наукових досліджень з використанням методів візуалізації та сучасних метрик, бенчмаркінгу, пошуку наукових партнерів, дослідження сучасних наукових трендів та пошуку управлінських рішень, створення унікальних звітів для організації наукової діяльності. Доступ надано на час війни з локальної мережі Університету. Є можливість віддаленого доступу.
- Complete Anatomy - найсучасніша у світі платформа для вивчення 3D-анатомії. Розділ Атлас містить більш ніж 700 анатомічних препарувань і розтинів, які допоможуть вам зрозуміти складні теми і концепції. Розділ Відео включає в себе понад 1500 відеороликів для визначення ключових моментів захворювання або лікування, що є безцінним для проблемно-орієнтованого навчання. Розділ містить відео, що охоплюють теми з кардіології, фітнесу, офтальмології, ортопедії, стоматології. Для отримання вільного доступу до платформи необхідно отримати пароль і логін до вже створеного акаунту для студентів Університету. За деталями звертайтесь на електронну скриньку ohrebchuk_oksana@meduniv.lviv.ua. Доступ надано до 13 липня 2024 року, з будь-якої точки світу.
Ресурси від CLARIVATE
- Web of Science - провідна міжнародна реферативна база даних наукових публікацій, що дозволяє здійснювати пошук серед понад 18 000 журналів і 150 000 матеріалів конференцій. Доступ надано до кінця 2024 р. з локальної мережі Університету.
Ресурси від OER4Ukraine/OER4Україна
- OERSI - пошуковий індекс відкритих освітніх матеріалів (з теми «Медицина/Науки про здоров’я» опубліковано 1539 результатів).
- TIB AV-Portal - портал для розміщення наукових відео (916 відео з теми «Медицина»).
Доступ надано на час війни.
Ресурси від RESEARCH4LIFE (5 колекцій літератури):
- HINARI - дослідження в галузі біології та медицини.
- AGORA - дослідження в галузі сільського господарства.
- OARE - дослідження навколишнього середовища.
- ARDI - доступ до науково-технічної інформації.
- GOALI - дослідження в галузі права та соціальних наук.
Доступ до платформи надається до кінця 2024 року з локальної мережі Університету.
Ресурси від THIEME
- Журнали від Thieme - медичні журнали від провідного світового видавця Thieme, що охоплюють різні аспекти медицини.
Спеціалізовані ресурси від Thieme для навчання в різних медичних галузях:
- MedOne Education
- MedOne Neurosurgery
- MedOne Radiology
- MedOne Ophthalmology
- MedOne Otolaryngology
- МedOne Plastic Surgery
- MedOne ComSci
Доступ надано на час війни, з локальної мережі Університету.
Ресурси від Springer Nature
- Колекція електронних книг Springer 2017, яка складається з понад 9500 книг з різних спеціальностей. Серед них є "Медицина та охорона здоров'я". Знаходиться у довічному користуванні для українських користувачів.
Ресурси від the BMJ
- BMJ Learning - надає медичним працівникам інструменти, які дають змогу розширити свої знання та сприяють кар’єрному зростанню. Містить понад 1000 інтерактивних навчальних модулів за 70 напрямами, за допомогою яких здійснюється неперервна медична освіта і післядипломне навчання лікарів, а також інших фахівців у галузі охорони здоров’я. Доступ надано на час війни, з території України.
- BMJ Best Practice - інструмент для підтримки прийняття клінічних рішень. Доступ надано на час війни, з території України.
Ресурси від WALTERS KLUWER
- UpToDate - клінічний ресурс для оновлення та підтримки медичних знань. Містить фармакологічний довідник Lexi-comp та чимало медичних калькуляторів. Українські лікарі можуть отримати безоплатний доступ до платформи UpToDate. Для цього слід зареєструватися через Центр Громадського Здоров'я за посиланням: https://uptodate.phc.org.ua. Для цього потрібно мати диплом українського закладу освіти. Доступ надано на час війни, з будь-якої точки світу після реєстрації.
Ресурси від EKG.TRAINING
- Ekg.training - найбільша онлайн-платформа підвищення кваліфікації з електрокардіографії (ЕКГ). Представлена німецькою мовою, англійською - в розробці. Для отримання безкоштовного доступу заповніть форму: ЕКГ.тренінг (ekg.training). Форма реєстрації німецькою мовою (можна скористатись онлайн-перекладачем). Після успішної реєстрації на електронну пошту прийде лист-підтвердження. Доступ надано до 30 листопада 2024, користуватись можна з будь-якої точки світу.
Ресурси від BENTHAM SCIENCE
- Bentham Science – база даних провідного видавця рецензованої наукової літератури, містить понад 130 наукових журналів переважно медичного, фармакологічного, технічного та суспільнонаукового спрямувань. Доступ надано на час війни, з локальної мережі Університету.
БАЗИ ДАНИХ КЛІНІЧНИХ ВИПАДКІВ:
- Capsule - навчальний ресурс, який містить понад 700 реалістичних перевірених клінічних випадків, медичних сценаріїв та аналітику, що сприяють засвоєнню медичних знань. Доступ надано на час війни, з будь-якої точки світу.
- CASUS Virtual Patient System - ресурс вміщає понад 200 «віртуальних пацієнтів». Кожен клінічний випадок складається з 5 до 25 екранних карток. Кожна картка являє собою варіативну комбінацію текстових елементів з гіперпосиланнями, мультимедійних матеріалів, коментарів експертів для отримання додаткової інформації та інтерактивних елементів. Клінічні випадки представлені українською та англійською мовами. Доступ надано з будь-якої точки світу.
МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ОСВІТНІ ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМИ
- Ukraine Global Faculty – платформа з лекціями та воркшопами від професорів світових університетів. Доступ надано на час війни, з будь-якої точки світу.
- Coursera - понад 7 тис. курсів із 400 спеціалізацій з безкоштовними сертифікатами за програмами найкращих університетів та компаній світу. За посиланням https://mooc4ua.online/coursera оберіть заклад освіти “Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького”. Зареєструйтесь на платформі Coursera за допомогою корпоративної електронної скриньки або напишіть електронний лист адміністратору закладу Coursera@meduniv.lviv.ua. Доступ надано на час війни, з будь-якої точки світу.
Актуальну інформацію щодо міжнародних баз даних авторизованого доступу можна переглянути на сайті Бібліотеки за посиланням: https://library.meduniv.lviv.ua/elektronni-resursy-peredplacheni-ta-testovi#overlay-context=knyzhkova-vystavka-dmytro-zerbino-zhyttya-prysvyachene-nauci-do-95-richchya-vid-dnya-narodzhennya.
Працівники Бібліотеки підготували підбірки електронних ресурсів відкритого доступу. Це наукові бази даних, користування якими не потребує ліцензійних угод та передплати. Дозволяється вільне використання ресурсів із цих баз, а також, поширення та відтворення з науковою чи навчальною метою, за умови, що оригінальний твір правильно цитується. З підбірками електронних ресурсів відкритого доступу можна ознайомитися на сайті Бібліотеки за посиланням: https://library.meduniv.lviv.ua/elektronni-resursi.
Не пропустіть можливість користуватися цінними ресурсами для вашого наукового та професійного розвитку!
За консультацією з питань доступу до електронних ресурсів звертайтесь:
Огребчук Оксана Василівна
ohrebchuk_oksana@meduniv.lviv.ua
м. Львів, вул. Шімзерів, 3а (Теоретичний корпус ЛНМУ, Відділ навчальної літератури бібліотеки Університету)