Підводимо підсумки науково-практичної конференції

 

 

materialy_konf_obkl-300x420.jpg

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Медичні бібліотеки України в глобалізованому світі науки, освіти та культури” (16–17 травня 2019 р., м. Львів)

Впродовж 16–17 травня 2019 р. тривала Міжнародна науково-практична конференція “Медичні бібліотеки України в глобалізованому світі науки, освіти та культури”, організаторами якої виступили Національна наукова медична бібліотека України, Наукова бібліотека Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та Секція працівників медичних бібліотек Української бібліотечної асоціації. Подію відвідало понад 60 учасників з більш, ніж 40 бібліотек різних відомств та підпорядкувань медичного профілю, а також колеги з Австрії та Польщі – Д-р Даніела Ангеттер-Пфайффер (Інститут сучасних історичних досліджень Академії наук Австрії), директор Головної бібліотеки медичного університету Варшави Ірміна Утрата, уповноважений представник Окружної Лікарської Палати у Варшаві Кшиштоф Круліковські.

in-gosti-900x666.jpg

З вітальним словом, від імені ректора ЛНМУ ім. Данила Галицького, виступив проректор з наукової роботи, доктор медичних наук, професор Наконечний Андрій Йосифович.

collage-vitannya-846x900.jpg

 

Серед гостей конференції були Аташе з питань науки і освіти Посольства Республіки Австрія в Україні, директор Австрійсько-Українського бюро співпраці у Львові М. Маг. Андреас Веннінгер та Аташе Генерального консульства Республіки Польща у Львові Пйотр Худий.

До заходу долучилося і Міністерство охорони здоров’я України в особі помічника заступника міністра Віктора Артеменка. Слід зауважити, що виступ пана Віктора був надзвичайно важливим і грунтовним, адже засвідчив необхідність спільної праці у вирішенні актуальних проблем та викликав жваве обговорення.

viktor-artemenko-1-900x600.jpg
Помічник заступника міністра охорони здоров’я України Віктор Артеменко

Впродовж двох днів активної роботи були заслухані доповіді, які стосувались філософії сучасної бібліотеки, її трансформації на вимогу часу, розглянуті приклади успішної діяльності бібліотек в розрізі громадського здоров’я, іміджевої політики, академічної доброчесності. Також порушені проблемні питання комплектування бібліотечних фондів науковими виданнями медичного спрямування, обговорювалась гостра потреба в реорганізації роботи з обмінними фондами бібліотек. Окрім того, розглядались медіатехнології, які працівники бібліотек можуть використовувати як засіб ефективної бібліотечно-інформаційної діяльності.

Піднімались актуальні питання щодо зміни функцій обласних медичних бібліотек та використання ними інформаційно-комунікаційних технології. Було зауважено, що фонди обласних наукових бібліотек є унікальною та невід’ємною частиною загального інформаційного простору України.

Для учасників конференції було організовано науково-практичний семінар «Адвокація медичних бібліотек України в умовах децентралізації та медичної реформи» та майстер-клас «Бібліотека як ресурс до успішної здачі «Міжнародного іспиту з основ медицини». Ділимося досвідом у форматі підготовки до здачі єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ)».

dyzajn-bez-nazvanyya-1.png
Майстер-клас проводить представник ТОВ “Vilibri” Анна Стемпен

За результатами роботи науково-практичної конференції було прийнято Резолюцію, де відзначено особливу роль медичних бібліотек як головних інформаційних та науково-дослідних баз медичної науки та охорони здоров`я України.

20190520_123104.jpg20190520_123054.jpg  

На завершення учасникам конференції вручили сертифікати.

uchasnyky-konf-900x450.jpg
Учасники Міжнародної науково-практичної конференції “Медичні бібліотеки України в глобалізованому світі науки, освіти та культури”, 16-17 травня 2019 р., м. Львів

Директор бібліотеки канд. іст. наук М. С. Надрага отримала подяку “за високий професіоналізм та активну участь у підготовці та проведенні Міжнародної науково-практичної конференції «Медичні бібліотеки України в глобалізованому світі науки, освіти та культури».”

 dyzajn-bez-nazvanyya-2-900x693.png

Колектив бібліотеки ЛНМУ імені Данила Галицького відзначений грамотою “за вагомий внесок у становлення та розвиток бібліотечного, інформаційного забезпечення медичної освіти, науки і охорони здоров’я, високий професіоналізм, активну громадянську позицію, відданість своїй справі та патріотизм”.