Як поміряти науку?

У вівторок, 17 грудня 2019 року, у Центрі Митрополита Андрея Шептицького (УКУ) відбувся науковий семінар "Наукометрія та оцінювання науки. Феноменологічний, технічний і практичний виміри". У семінарі взяли активну участь представники бібліотеки університету директор Марта Надрага, Олена Кріль, Людмила Метельська, Світлана Васільєва та Богдан Кріль.

Учасники обговорили низку важливих питань, пов'язаних з таким відносно новим для української науки видом діяльності як вимірюванням та оцінюванням наукової діяльності  зокрема, спробували знайти відповіді на найактуальніші питання:

~ Що таке наукометрія як наука? Які її основні принципи та інструменти?

~ Чи може наука бути просто оцінена за універсальною «наукометричною» формулою?

~ Чи готові науковці, відмовившись від стереотипних суджень, побачити переваги / недоліки використання окремих наукометричних інструментів чи їх комбінацій?

~ Чи готові наукові установи до створення альтернативних практик наукових комунікацій та підтримки відкритості (прозорості) наукових досліджень?  

Доповіді  виголосили фахівці у галузі наукометрії Олеся Мриглод, (лабораторія статистичної фізики складних систем Інституту фізики конденсованих систем НАН України), Сергій Назаровець (Державна науково-технічна бібліотека України) та Назар Трохимчук, радник Львівського міського голови

Світлина від Bohdan Kril.