6 серпня - Міжнародний день "Лікарі світу за мир"

Шостого серпня відзначаємо день «Лікарі світу - за мир».

Це міжнародний день, який був запропонований організацією «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі». Він відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945. В результаті цього бомбардування були вбиті і зникли безвісти близько 200 тисяч чоловік, поранені і піддалися радіоактивному опроміненню понад 160 тисяч осіб, і до сих пір жертви цієї події продовжують вмирати від променевої хвороби. Цей день служить для нагадування про цю людську трагедію, про роль лікарів в боротьбі за мир і в запобіганні війни в цілому.

Організація «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі» виникла у 1980 році у Франції в результаті відокремлення від іншої знаменитої міжнародної організації «Лікарі без кордонів». З тих пір великі відділення «Лікарів світу» з’явилися в десятках країнах світу, і сьогодні цей рух об’єднує в своїх рядах понад 200 тисяч лікарів, і число його прихильників продовжує зростати. Щорічно 6 серпня вони організовують різні благодійні та просвітницькі акції.

 


"Меморіал Миру" у Хіросімі

 За матеріалами сайтів 
http://feb.tsatu.edu.ua/mizhnarodnij-den-likari-svitu-za-mir/ та https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=179