29 вересня - День оториноларинголога та День серця

29 вересня оториноларингологи відзначають своє професійне свято. Оториноларингологія представляє одну з гілок медицини, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні вуха, горла, носа, а також патологій голови і шиї. Назва цього напрямку походить від грецьких слів «отос» – вухо, «ринос» – ніс і «ларингес» – гортань. Практикуючих лікарів цієї спеціальності називають оториноларингологами, але частіше використовується скорочення ЛОР - від слова «ларингооторінолог».

У цей День Наукова бібліотека Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького також вітає лікарів «вуха, горла, носа» і бажає їм міцного здоров’я, успіхів, сімейного щастя і довгих років життя!

Всемирный день ЛОР врача - акции и скидки лор врача в Москве

 

29 вересня відзначається також Всесвітній день серця. Цей День проводиться щорічо за ініціативою Всесвітньої федерації серця та за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця, адже серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі. Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань - це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамії, тютюнопаління і стреси.

Полтавців закликають долучитись до благодійної здачі крові – Новини  Полтавщини

За матеріалами сайтів https://6pol.city.kharkov.ua/29-вересня-день-отоларинголога/ і https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=429; світлини - з відкритих джерел.