Сухий алкоголізм – що це???

26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їхнім незаконним розповсюдженням.

Ми звикли вважати залежними тих, хто зловживає наркотиками, алкоголем, цигарками, токсичними речовинами, ліками, енергетичними напоями тощо. Але в наш час масової популярності набуває термін «сухий алкоголізм» - неконтрольований потяг до солодкої вуглеводної їжі. Він формується за тим же принципом, що і кокаїнова, героїнова, алкогольна чи інша залежність. Після вживання цукру у крові людини стрімко піднімається рівень дофаміну та серотоніну (гормонів радості). Людина відчуває емоційний підйом і надхнення, а через невеликий проміжок часу запал зникає. І згодом, щоб отримати таку ж дозу задоволення треба з'їдати ще більше цукровмісних продуктів. Унаслідок їх регулярного вживання розвивається інсулінорезистентність, яка посилює відчуття голоду та ослаблює відчуття насичення їжею.

До основних симптомів «сухого алкоголізму» належать:

● нетерпляче очікування наступного прийому їжі, часті перекуси;
● збільшення ваги;
● загальна слабкість;
● постійна втома;
● порушення концентрації, уваги, пам`яті;
● зниження імунітету;
● передчасне старіння шкіри;
● карієс;
● дуже високий ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу;
● інше. 

Залежність від цукру реальна. Ломка при відмові від нього теж реальна, особливо на перших порах. В цей період самооцінка, працездатність, настрій прямо залежать від шматочка шоколаду чи іншого смаколика. Виникає дратівливість, агресивність, апатія, сонливість, втома, нудота, тремор – справжній стрес, який треба пережити. Організму потрібен час, щоб почати нормально виробляти ендорфіни.

При відмові від солодкої їжі необхідно скласти нове меню із продуктів, які мають низький глікемічний індекс. Вони вирівнюють рівень цукру в крові і підтримують його в стабільному стані. Бажано додати фізичну активність, обливання холодною водою – це допоможе налагодити гормональну систему.

Головна задача – максимально відволікати себе від шкідливої їжі за допомогою цікавих занять, нових захоплень, спілкування з приємними людьми.

Ваше здоров’я у ваших руках. Бережіть себе!!!